Консультація для батьків

«Використання шумових музичних інструментів разом з дорослими»

Музичний інструмент для дитини — символ музики, а той, хто грає на ньому, — майже чарівник. Залучення дошкільника до створення дитячих музичних інструментів дає йому можливість відчути себе творцем, заохочує уважніше ставитися до звуків, по-іншому сприймати навколишнє середовище.

Найбільш доступними, а тому улюбленими дітьми є шумові музичні інструменти. Зовнішня привабливість і незвичність інструменту - головне, що впливає на виникнення інтересу у дітей і бажання взяти інструмент в руки. Особливий інтерес у дітей викликають інструменти, які можна зробити своїми руками, адже дитина отримує можливість знаходити звуки і тембри буквально з усього: з кришок від пляшок, ключів, крупи, шкаралупи від горіхів, гудзиків, олівців, ниток, целофанових пакетів,паперу, банок різних розмірів, коробочок.

Зайняти вашу дитину хоча б на півгодини, щоб він не стрибав на дивані, чи не носився по кімнаті. От саме для цього і підійдуть саморобні музичніінструменти.

Які можна виготовити шумові музичні інструменти в домашніх умовах?

Ви з дитиною можете зробити музичні інструменти, як пропоную я, а можете, відштовхнувшись від цих рекомендацій, придумати щось нове і цікаве. Напевно, сам процес спільного виготовлення музичних інструментів принесе вашій дитині не менше радості, ніж безпосередньо саме музикування.

Як виготовити дитячі шумові музичні інструменти власноруч?

Веселі коробочки. Цей шумовий дитячий інструмент виготовляють з контейнерів від шоколадних яєць або порожніх картонних коробок від кремів, парфумерії. Наповнювачем може бути крупа (рис, гречка, горох) або дрібні намистини, ґудзики тощо.

Дзенькалки. Кільце для гардин та металеві бігуді з’єднують між собою й у такий спосіб створюють чудовий музичний інструмент.

Барабанчик. Цей шумовий інструмент виготовляють із жерстяної консервної банки з капроновою кришкою. До неї приєднують звичайну резинку, її кінці ховають під кришку. Жерстяну банку за допомогою резинки фіксують на долоні. Інструмент — готовий, на ньому можна грати за допомогою дерев’яної палички або пальчиками.

Шелестунчики. Цей саморобний музичний інструмент дасть змогу зімітувати шум вітру чи шелест листя. Виготовляють його зі звичайної палички, на одному кінці якої прикріплюють торбинки з плівки або вузькі смужки гофрованого паперу, целофонових пакетів.

Музична веселка. Назву цей музичний інструмент отримав через характерне оформлення. На гачки, прикріплені до міцної опори, підвішують невеликі пляшки з прозорого скла. У них наливають різноколірну рідину. Легкими ударами палички від металофона отримуємо ніжний звук.

Шейкер. У коробки циліндричної форми (з-під чіпсів, плівок для побутового використання, фольги для запікання тощо) насипають будь-який дрібний наповнювач, заклеюють відкриті сторони, за бажанням прикрашають.

Бубонці. Звичайні бубонці, які використовують для рукоділля, можна використати і як шумовий інструмент в оркестрі. Варто лише пришити їх до резинки для волосся або кольорової стрічки — інструмент готовий до використання.

Ці фото допоможуть вам виготовити зі своїми дітьми шумові інструменти:

/Files/images/_5_papka/г1.png/Files/images/_5_papka/г2.jpg/Files/images/_5_papka/г5.png

Пропоную переглянути відео, як створити шумові інструменти:

1.«Майстерня музичних інструментів у ДНЗ»

https://youtu.be/WXKOjA-T_1I

2. «Музичні інструменти своїми руками. Ідеї для цікавого музикування з власного досвіду!»

https://youtu.be/Pa6C__e2gPc

Після того, як будуть виготовлені такі незвичайні інструменти, можна створити цілий шумовий оркестр, учасниками якого можуть стати всі члени вашої родини.

Дуже важливо не обмежувати фантазію дитини, адже в процесі музикування такими інструментами будуть розвиватися не тільки музичні здібності, а й здатність до творчості!

Приділіть дитині увагу та пограйте у ритмічну гру з тарілочками :

OhSusannarhythmgame

https://youtu.be/uWV-woDGSzM

За допомогою шумових інструментів дитина може: грати під фонограму, добирати ритмічний акомпанемент до дитячих пісень, імпровізувати звукові картини на задану тему, ілюструвати вірші звуками, створювати шумову казку, а також використовувати у музично-ритмічних вправах та таночках.

Рухи під музику — одна з форм музичного виховання дітей, що дозволяє їм активно виявити себе в музичній діяльності.

Щоб урізноманітнити дозвілля малюків пропоную переглянути відео із музично-ритмічними вправами та таночком.Їх можна виконати із використанням виготовленими власноруч шумовими інструментами. Після декількох переглядів, малюки зможуть самостійно виконувати всі рухи.

Шелестунчики із целофанових пакетів рекомендую використати у цій забаві:

1. zabawy z Gawotem

https://youtu.be/4-o6g4gdx2c

Неординарна ритмічна забава розважить вас та ваших дітей:

2. Zabawarytmicznawiosennydeszczyk

https://youtu.be/aqWQBPGqhvs

Кiлькiсть переглядiв: 42

Новини

Календар

Попередня Вересень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930