Про ЛФК при порушеннях

опорно-рухового апарату, плоскоступості, косолапості

/Files/IMG-9b582130de5fb4156babba508811c041-V.jpg

Всі знають, що фізична активність корисна для організму. Але далеко не всі розуміють, наскільки вона важлива для нашого здоров'я.

Може бути, вам нудно робити зарядку, але так бути не повинно. Якби ви знали, чому треба виконувати різні вправи добровільно, а не за приписом лікаря, то у вас було б куди більше полювання приділяти їм час. Вважається, що «хороші ліки завжди погано на смак». Але це просто міф!

У міру старіння фізичні вправи продовжують залишатися необхідними - особливо в пору, коли починає відчуватися спад енергії і серце при підйомі по сходах робить частішим свій ритм. З віком рух стане лікуванням, і якщо ви хочете мати працездатний серце і легені, то так чи інакше це зажадає підвищення вашої м'язової діяльності.

Отже, лікувальна фізична культура - це розділ медицини, який вивчає лікування і профілактику захворювань методами фізкультури (зазвичай у поєднанні з фізіотерапевтичними процедурами і масажем). З іншого боку, лікувальна фізкультура є розділом фізичної культури, в якому розглядають фізичні вправи для відновлення здоров'я хворої людини і його працездатності.

Основний терапевтичний метод ЛФК - це лікувальна гімнастика, тобто спеціально підібрані для лікування фізичні вправи. Також сюди включають гідропроцедури, механотерапію, трудотерапию, лікувальний масаж, ходьбу, ігри, загартовування сонцем, повітрям і так далі.

Основний засіб ЛФК - фізичні вправи, що застосовуються відповідно до завданнями лікування, з урахуванням етіології, патогенезу, клінічних особливостей, функціонального стану організму, загальної фізичної працездатності. Саме цим ЛФК і відрізняється від звичайної фізкультури.

/Files/IMG-72fce0599f78e9fda4d13b2a27b5931c-V.jpgЗаняття лікувальною фізкультурою можуть допомогти в зміцненні опорно - рухового апарату, тобто м'язів, кісток, суглобів і зв'язок. З метою профілактики травм і захворювань, можуть забезпечити найбільш ефективний процес лікування, сприяють відновленню всіх функцій опорно - рухового апарату після того, як лікування закінчено. Причому і в профілактиці, і в лікуванні, і в реабілітації ЛФК діє не тільки прямо, а й опосередковано, одночасно роблячи позитивний вплив на багато інших системи і функції організму.

У лікувальній фізкультурі дуже важлива точне дозування фізичних вправ в залежності від діагнозу та інших індивідуальних особливостей кожної людини. Адже індивідуальний рівень норми і поняття "нижче" - "вище" можуть у багато разів відрізнятися від так званої середньої норми.

Заняття лікувальною фізичною культурою повинні бути систематичними і регулярними. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на максимальний позитивний ефект. При цьому необхідно враховувати свої можливості, стан здоров'я, рівня тренованості та рекомендації лікуючого лікаря. Оздоровчий ефект занять пов'язаний, перш за все, з підвищенням аеробних можливостей організму, рівня загальної витривалості і фізичної працездатності. Підвищення фізичної працездатності супроводжується профілактичним ефектом відносно чинників ризику серцево-судинних захворювань, зниженням ваги тіла і жирової маси, зниженням вмісту холестерину в крові, зниженням артеріального тиску і частоти серцевих скорочень. Виконання фізичних вправ позитивно впливає на всі ланки рухового апарату, перешкоджаючи розвитку дегенеративних змін, пов'язаних з віком і гіподинамією. Підвищується мінералізація кісткової тканини і зміст кальцію в організмі, що перешкоджає розвитку остеопорозу. Збільшується приплив лімфи до суглобових хрящів і міжхребцевих дисків, що є кращим засобом профілактики артрозу і остеохондрозу. Всі ці дані свідчать про неоціненний позитивний вплив занять оздоровчою фізичною культурою на організм людини.

ЛФК - система відкрита і розвивається . Вона включає в себе все, що з'являється у фізкультурі корисного і цінного і сама збагачує фізкультуру своїми методами. Обмеження за коштами і по тому, як їх використовувати, визначаються в лікувальній фізкультурі тільки їх безпекою, доцільністю і доступністю.

Турбота про власне здоров'я - мотивація досить раціональна і цілком розумна. Але біда в тому, що ми, як правило, починаємо думати про здоров'я лише тоді, коли виникають різні нездужання.

З перших днів приходу у дитячий садок дітей потрібно привчати до правильної постави. Дитина з правильною поставою корпус і голову тримає прямо, плечі злегка відведені назад, живіт підтягнутий. Постава, головним чином, визначається збоку. При цьому звертають увагу на положення голови, плечового пояса, конфігурацію грудної клітини, живота, спини, положення ніг, їхню форму, особливо на асиметричну деформацію та плоскостопість.

Лікувально-корекційна гімнастика – кращий засіб для виправлення порушень постави. Спеціальні вправи сприяють випрямленню хребта і збільшенню його рухливості, розширенню грудної клітини, зміцненню м’язів плечового пояса і тулуба. Такі вправи включаються у ранкову гімнастику і в заняття корекційно-лікувальної фізкультури, поєднуються із загально розвиваючими вправами. Крім того, в перервах між заняттями з математики, малювання, ліплення діти виконують по 2-3 вправи 2 рази на день. Ці вправи необхідно поєднувати із загальнооздоровчими заходами – загартуванням,перебуванням на свіжому повітрі.

/Files/png-clipart-sport-kids-sports-miscellaneous-child.pngАфоризм Самюель Огюст Андре Давид Тіссо, який надалі став девізом лікувальної фізкультури: «Рух може замінити різні ліки, але жодні ліки не в змозі замінити рух».

Кiлькiсть переглядiв: 32